Etapa 1
Vimperk - Boubín

První etapa vede z historického centra Vimperka nejkratší cestou směrem na Pravětín, dále na Veselku a po strmé červené turistické značce na vrchol Boubína.

Místo startu: Vimperk

Jedno z nejznámějších sportovních středisek v České republice je známé také díky historické Zlaté stezce, a právě zrekonstruovanému zámku nad městem. V posledních letech zažívá Vimperk skutečný boom a díky své blízké pozici k centrální Šumavě je východiskem pro velké množství turistů a sportovců. Mimochodem právě juniorská mistryně světa v běhu do vrchu Bára Havlíčková je z Vimperka.

Místo cíle: Boubín (1362 m.n.m.)

Boubín díky své dominantní poloze v krajině odedávna poutal pozornost obyvatel Šumavy. Poutaly se k němu různé pověsti a pověry a v době národního obrození byl považován za památnou horu. Dnes je především znám svým pralesem, který vyhlásil již v roce 1958 zde vládnoucí rod Schwarzenbergů. Od roku 2004, kdy zde byla vystavěna dřevěná 21 metrů vysoká rozhledna, častým cílem turistů, cyklistů i běžců.

Popis etapy

Start proběhne z centrálního parku u Volyňky. Po překonání hlavní silnice směrem na Pasov trasa začne stoupat ulicí Karlíny Světlé směrem k Pravětínu. Právě zde se závodníci napojí na červenou turistickou značku, po které přes Veselku pokračují vlastně až do cíle. Většinu povrchu zde tvoří rozbitý asfalt a lesní cesty, ale za Veselskou hájovnou se závodníci napojí na úzkou a strmou pěšinu a zdolají zde velkou porci výškových metrů. Závěrečné metry zpestří přeběh po povalových chodnících. Cíl bude umístěn přímo pod rozhlednou na vrcholu Boubína.

Registrace účastníků (Městský park)
Běhy pro děti (park)
Start hlavního závodu na Boubín (park)
Poslední závodník v cíli
Odjezd svozu z pod vrcholu Boubína
Začátek koncertu (park)
Vyhlášení vítězů etapy
Pokračování koncertu